За розміром вибирайте топпер трохи менше поверхні дивана чи ліжка. Довгий наматрацник після фіксації петлями створюватиме зморшки на поверхні. Чим товстіший матрац, чим більш вираженими будуть його властивості. Найжорсткіші — на кокосових волокнах (койрі) та щільному пінополіуретані.
Для виробництва топерів використовують такі ж матеріали, як і під час виготовлення стандартних моделей. Кокосова койра. Найжорсткіший наповнювач. Матеріал отримують пресуванням волокон кокосових горіхів – отримані плити добре вентилюються, не вбирають воду, відрізняються підвищеною зносостійкістю.
Холкон дешевше ніж пінополіуретан. густина ППУ вище, тому він складається, зберігається і перевозиться з великими труднощами. Пінополіуретан може кришитися, просідати під час використання. В цілому холкон довговічніший і більш зносостійкий, ніж пінополіуретан, за ним легше доглядати.
До м'яким моделям відносяться топери зі штучного або натурального латексу, меморікса. Вони підійдуть людям з невеликою вагою, людям похилого віку або любителям спати на боці. Середня жорсткість. Серед моделей середньої жорсткості матраци зі штучного або натурального латексу, струттофайбер, холлофайбер.