Зниження частоти серцевих скорочень в межах 40-35 уд/хв представляє загрозу, мозок починає відчувати нестачу кисню. Зниження ЧСС до 30 ударів на хвилину потребує надання негайної медичної допомоги.
Пульс 50-55 ударів за хвилину у спокої, котрий іноді 40-50 уд/мин, цієї категорії дорослих вважається нормальним і супроводжується ніякими неприємними відчуттями. У нетренованої людини така частота серцевого ритму розцінюється як брадикардія та потребує додаткового обстеження у кардіолога.
Якщо ж пульс знижується на фоні захворювань серця або інших патологій, необхідно викликати швидку допомогу. До приїзду лікаря людини необхідно укласти так, щоб ноги знаходилися вище за серце. При хворобливості грудей можна дати нітрогліцерин – швидкодіючий препарат, який дає полегшення всього через 5 хвилин.
Пульс менше 40 ударів свідчить про виражену брадикардію. Цей стан небезпечний для організму через тяжке порушення кровообігу. Пацієнту показаний прийом ліків, однак у тяжких випадках медикаментозної терапії недостатньо, тому й проводиться операція встановлення кардіостимулятора.