Головним центром, що регулює виробництво гормонів ендокринними залозами та викид їх у кров, є гіпоталамус, розташований у головному мозку. У ньому утворюються гормони-ліберини, що стимулюють інший центральний ендокринний орган – гіпофіз.

Передня частка гіпофіза – найважливіший орган регулювання основних функцій організму: саме тут виробляються шість найважливіших тропних гормонів, що регулюють секреторну активність периферичних ендокринних залоз – тиреотропний гормон (ТТГ), адренокортикотропний гормон (АКТГ), соматотропний гормон (СТГ або гормон

Гормони синтезуються у клітинах ендокринних залоз та тканинах деяких органів, наприклад у серці чи шлунку. Такі гормони зокрема контролюють стан тканини, у якій вони утворилися. Наприклад, лептин синтезується в жировій тканині та відповідає за придушення апетиту, а його недолік призводить до ожиріння.

Це ціла група жіночих статевих гормонів, до яких належать естрон, естріол та естрадіол. Всі вони виробляються в яєчниках, відповідають за формування фігури за жіночим типом, розвиток статевих органів та регулюють менструальний цикл.