Холестерин в організмі людини синтезується головним чином печінки. Будучи жироподібною речовиною, нерозчинною у воді, він переноситься по кровоносних судинах лише у складі комплексів з білками – хіломікронів та ліпопротеїдів.

Чому підвищується холестерин малорухливий спосіб життя, сидяча робота; відсутність достатніх фізичних навантажень; надмірна вага та ожиріння, часто спровоковані описаними вище факторами; куріння, надмірне та постійне вживання алкоголю. спадковість, ендокринні захворювання, хвороби печінки.

Дефіцит жовчі в кишечнику змушує організм повністю повертати її з кишечника печінка. Таким чином, знижується вироблення нової порції жовчі. У крові холестерин для цього синтезу не витрачається. Ось так відбувається надмірне накопичення холестерину у крові.

на підвищений рівень холестерину в організмі можуть вказувати такі симптоми: швидка стомлюваність, головний біль і запаморочення; періодичні або постійні біль у серці, головний біль, стенокардія; підвищений артеріальний тиск (ішемія);