Бамбук – листопадна рослина, листя списоподібні, покриті гарматою. Цвіте рідко, насіння не дає. Плоди також рідкісні через низьку виживання пилку, викликану нерегулярністю мейозу. Раз на кілька десятиліть вся популяція бамбука в районі цвіте одночасно, квітки рясно покривають стебла.

Всупереч міцності багатьох видів і навіть своїй дерев'яній структурі, підродина бамбукові насправді є трав'янистими рослинами, які належать до сімейства злакових. Це дуже різноманітна підродина, яка налічує близько 120 видів рослин.

Молоді пагони бамбука є чудовим джерелом свіжої води. Вода, отримана із зеленого бамбука, прозора та не має запаху. Щоб видобути воду, зігніть зелене стебло бамбука, прив'яжіть його та зріжте верхівку.

Бамбукове волокно — екологічно чистий матеріал, у сировині для його виробництва спочатку відсутні хімічні добавки, а процес створення тканини ґрунтується на обробці парою та кип'ятінні. Одна з головних властивостей бамбука – гіпоалергенність, завдяки якому він підходить людям із чутливою шкірою.