Висока концентрація цукрів ускладнює розвиток мікроорганізмів, тому мед не прокисає і не протухає. Однак при тривалому зберіганні частина летких речовин випаровується, що послаблює аромат. Тому старий мед хоч і придатний для харчування, але вважається недоброякісним продуктом.
Причина в особливому складі меду: мало води та багато цукру – бактерії в такому середовищі не розвиваються. Крім того, в меді міститься невелика кількість перекису водню, що перешкоджає зростанню мікробів. Саме тому бджоли виробляють мед у своїх вуликах – і їжа, і захист.
Якщо йдеться про зберігання продукту за кімнатної температури, то термін придатності дорівнює 2 рокам. Якщо говорити про показники Держстандарту, то це 1 рік. У разі певних умов, він стає ще меншим – 8 місяців. Але ГОСТ також дозволяє зберігати препарат до 2 років, якщо він герметично упакований.
Старий мед має відмінні смакові та лікувальні властивості, — каже глава селянського фермерського господарства «Мед Уралу» Дмитро Пасічник. – Якщо це правильний мед, який стояв десь у підвалі у склі або в бідоні, його можна їсти через десятиліття.