Сенс фіналу твору полягає в тому, що справедливості, яку так і не побачила "маленька людина" Башмачкін за життя все ж таки взяла своє після смерті героя. Примара Башмачкіна навів на людей не лише страх, а й змусив їх поглянути всередину своєї власної душі.

У повісті «Шинель» Гоголь використовує фантастичний фінал щоб показати читачеві, як може перемогти справедливість. І не важливо, який статус у цієї людини. З головним героєм повісті вчинили нелюдяно і за життя він не зміг повернути те, що в нього вкрали.

На початку повісті шинель – це лише примарна мрія і мета, заради якої Акакій готовий на багато чого. Потім шинель стає його щастям, а після – найбільшою гіркотою втрати. Навіть після смерті чиновника шинель продовжує фігурувати в повісті, уособлюючи справедливу помсту.

Повість «Шинель» вчить нас бути добрішими до всіх людей, що статус і звання – це не найголовніше у житті. Ще я зрозуміла, що не можна так сильно прив'язуватись до своїх речей. Одяг – це справа наживна, вона не варта того, щоб через неї вмирали. Не можна прив'язуватися до дрібниць.