Пам'ятайте: час безперервної роботи вогнегасника ВП – 2(з) – становить 8 секунд, ВП – 6(з) – 13 секунд, ВП – 9(з) – 14 секунд. Під час гасіння пожежі вогнегасник слід тримати вертикально, оскільки горизонтальне положення не забезпечує повного використання його заряду.

Перевірте стан захисного покриття Інструкція до вогнегаснику має бути чіткою та зрозумілою. Запобіжний пристрій має бути опломбований. Якщо конструкцією вогнегасника передбачений манометр або індикатор тиску, перевірте його справність, наявність тавра, величину тиску в газовому балоні.

Раз на 5 років для порошкових, вуглекислотних, хладонових вогнегасників. Після застосування. Якщо втрата газового заряду або витісняючого компонента перевищила допустиме для цього виробу значення, що визначається за манометром/втратою маси під час зважування.

Терміни використання засобів мобільного гасіння до перезарядки так само залежать від їх типу: вуглекислотний – один раз на п'ять років, порошковий – один раз на п'ять років, один раз на рік перезаряджають повітряно-пінні та водяні вогнегасники.