Кисень (Про2) єдиний газ, який контролюється в робочій зоні діапазоном (від 18 або 19% об. до 23% об). Так як недостатнє вміст кисню (Про2) може призвести до задухи співробітників, а надмірне його утримання – до вибуху.

Рівень комфортного вмісту кисню в повітрі Зона 3-4: обмежена законодавчо затвердженим стандартом мінімального вмісту кисню у повітрі для приміщень (20,5%) та "еталоном" свіжого повітря (21%). Для міського повітря нормальним вважається вміст кисню 20,8%.

Дихальну суміш з концентрацією 95-100% часто називають чистою. Якщо вдихати її хвилин десять, нічого страшного не станеться. Але довго дихати чистим киснем не можна, тому що це призводить до отруєння. Тканини тіла накопичують вуглекислоту, через це виникають головні болі, судоми, навіть непритомність.

Надлишок кисню викликає збільшення кількості окисленого гемоглобіну та зниження кількості відновленого гемоглобіну. Саме відновлений гемоглобін здійснює транспорт вуглекислого газу, а зниження вмісту в крові призведе до затримки вуглекислого газу в тканинах — гіперкапнії.