Електричний заряд фотона дорівнює нулю. Фотон може бути тільки у двох спинових станах з проекцією спина на напрямок руху (спіральністю) ±1. У фізиці фотони позначаються буквою.

Енергія фотона де h=6.6∙10 -34 Дж∙с – стала Планка,ħ=h/2π=1.055∙10 -34 Дж∙с також стала Планка, ω=2πv – кругова частота. Енергія фотона збільшується із зростанням частоти (або зі зменшенням довжини хвилі). Так фотон фіолетового світла (λ=0.38 мкм) має велику енергіючим фотон червоного світла (λ=0.77 мкм).

Відмінність електронів від фотонів в тому, що вони рухаються повільніше світла, тому можуть і спочивати. Замалювання такої події (у квантовій механіці через принцип невизначеності ніщо не може бути по-справжньому статичним) стаціонарного електрона дана на рис.

Враховуючи що фотон рухається зі швидкістю світла, отримаємо u= c, що зі швидкістю, що дорівнює швидкості світла, може рухатися тільки тіло, що має масу, рівну нулю. Це свідчить про граничному характері швидкості світла матеріальних тіл. Отже, маса спокою фотона дорівнює 0.