У котів бінокулярний зір – Це означає, що вони бачать об'єкти відразу двома очима. Поле зору вони розташовані в центрі, що допомагає їм краще фокусуватися на обраному об'єкті. Під час полювання це допомагає їм оцінювати швидкість пересування жертви та відстань до неї.
Особливості зору котів Чорно–білий зір у кішок – Це усталений міф. Кішки, Як і люди, розрізняють кольори, але з нюансами: найкраще вони "розбираються" в монохромних відтінках чорного, білого та сірого. Яскраві кольори, наприклад, жовтий і червоний, кішки розрізняють гірше, проте зір у них кольорове.
Більше того, кішки взагалі не використовують дзеркала для орієнтації у просторі: грубо кажучи, для них те, що вони бачать у дзеркалі — це продовження того, що відбувається навколо них, а їхнє відображення — інша особина. «Здивування» на морді кішок, тому просто реакція на невідомий об'єкт.
Виявляється, кішки все-таки розрізняють кольори, хоч і слабко. Наприклад, відтінки зеленого, червоного та жовтого ці тварини розрізняють погано, зате вони добре орієнтуються у відтінках сірого, білого та темних кольорів. Важливими частинами ока є рецептори на сітківці – палички та колбочки.