Нуклеотиди з'єднані між собою ковалентно у довгі полінуклеотидні ланцюги. Ці ланцюги в переважній більшості випадків (крім деяких вірусів, що мають одноланцюжкові ДНК-геноми) попарно об'єднуються за допомогою водневих зв'язків у вторинну структуру, що отримала назву подвійної спіралі.

Молекула ДНК двотяжка, складається з двох полімерних ланцюгів, з'єднаних водневими зв'язками та стекінг-взаємодіями та закрученими у правосторонню спіраль (вторинна та третинна структура).

Нуклеотиди – Це складні біологічні речовини, які відіграють ключову роль у багатьох біологічних процесах. Вони є основою для побудови ДНК і РНК і, крім того, відповідають за синтез білків та генетичну пам'ять, будучи універсальними джерелами енергії.

Нуклеотид – це речовина, утворена з азотистої основи, моносахариду (пентози) та залишку фосфорної кислоти. У склад нуклеотидів може входити два види пентоз – рибоза та дезоксирибозу. У РНК міститься рибоза, а в ДНК – Дезоксирибозу. Азотистих основ виявлено п'ять: аденін, тимін, цитозин, гуанін та урацил.