Насправді зебра може бути і чорною, і білою. Залежить від конкретної особини. Якщо у тварини не можна виділити єдиний загальний колір, що займає 60-70% площі тіла, забарвлення визначається з голови, точніше, з носа, а він у зебри чорний. Отже, вона виходить чорною у білу смужку.
Так якого ж кольору зебра? Насправді зебра — чорна в білу смужку, а чи не навпаки. Так як чорні смуги обумовлюються генетичним процесом селективної пігментації (наявністю пігменту), отже чорний колір – основний пігмент, а білі смуги – його відсутність.
У чорній шерсті зебр повно меланіну, а в білій шерсті його немає, тому що фолікули, з яких росте біла шерсть, "відключили" меланоцити, і вони не виробляють пігменту. За словами Каро, виробництво меланіну припиняється саме під час зростання білої вовни. зебри насправді чорні, із білими смугами.
Лікар Акессон з колегами виявила, що ґедзів дуже приваблюють саме такі, "плоські" світлові хвилі. Світле забарвлення дає при відображенні неполяризоване світло, каже Акесон. Хвилі неполяризованого світла поширюються у всіх площинах і привертають увагу комах значно меншою мірою.