Відповідно до більшості джерел, княгиня Ольга прийняла хрещення у Константинополі восени 957 року, і хрестили її, мабуть, Роман II, син і співправитель імператора Костянтина VII, і патріарх Полієвкт.

955 року після візиту до Константинополя Ольга прийняла хрещення. Головною причиною прийняття християнства Ольгою було налагодження дипломатичних відносин із Візантією. Тим більше що княгиня була розумним і далекоглядним політиком, вона розуміла, що рано чи пізно Русь повинна буде прийняти християнство.

Ця докладна і барвиста розповідь, здавалося б, дозволяє дослідникам зробити однозначний висновок: Ольга хрестилася у Константинополі 955 р. Однак далеко не всі літописні дані збігаються з іншим важливим джерелом про хрещення Ольги – Трактатом самого імператора Костянтина «Про церемонії візантійського двору».

У 957 року велика княгиня вирушила до Царгорода на чолі великого посольства, яке налічувало понад сотню людей. Метою цієї поїздки було показати, що часи смути не похитнули могутність і силу Російської держави. Саме в цей період розпочався якісно новий етап відносин між Візантією та Руссю.