З деякою мірою очевидності можна виходити з того, що в останнє десятиліття XVII століття нюрнберзький майстер Йоганн Христоф Деннер (Johann Christoph Denner) настільки удосконалив свою модель нового духового інструменту, що можна було говорити про народження кларнета.Aug 26, 2013

Невід'ємну частину кларнетного репертуару становлять твори Карла Марії Вебера. Він уперше використав цей інструмент як солір у березні 1811 року, коли, приїхавши до Мюнхена, познайомився з кларнетистом баварського придворного оркестру Генріхом Йозефом Берманом.

Одні вважають, що кларнет виник у результаті експериментів нюрнберзького музичного майстра Йоганна Крістофа Деннера над шалюмо, інші предком кларнету бачать блокфлейту: всі три інструменту дуже схожі один на одного, а тимчасовий розрив між появою шалюмо і кларнета дуже малий.

З двох кларнетів in A і B (їх також називають сопрано кларнет), бемоль кларнет є найчастіше використовуваним інструментом. На сьогоднішній день кларнет у строю А більше не використовується у духовому оркестрі та у джазовій музиці. Але він досі широко застосовується до виконання класичного репертуару.