Тоді канадці почали роздавати вболівальникам жувальну гумку. У тисняві з цієї нагоди загинуло близько 20 людей. В результаті в 1976 році в СРСР розпочали виробництво вітчизняної жуйки.
У 1968 році жувальна гумка починає вперше вироблятись на території СРСР — освоїти виробництво жуйки, або, як її називали тоді, chewing gum, взялася естонська кондитерська фабрика Kalev. Завод випускав полуничну, м'ятну та апельсинову жуйку. Коштувала вона 15–20 копійок.
1869 Перша запатентована жувальна гумка з'явилася в 1869 року в Америці. У XIX столітті цей продукт не знайшов широкої затребуваності, проте до кінця століття ХХ стався справжній бум жуйки. Через 100 років після випуску першої жувальної гумки обсяги щорічного продажу цього продукту становлять $2 млрд.
Гудрон замість жуйки і бутерброд із печива: незамінні ласощі із радянського дитинства Сьогодні в магазинах є все, що завгодно. Раніше такого вибору не було: жувальну гумку могли жувати по кілька днів, а щоб поласувати чимось смачненьким, потрібно було підключити фантазію.