Створення та публічна демонстрація Олександром Степановичем Поповим системи радіозв'язку 7 травня 1895 роки дали імпульс до зародження та розвитку багатьох абсолютно нових наукових напрямів, творчих ідей. Перші десять років із 1896 по 1906 роки радіотехніка у Росії розвивалася під керівництвом А.

Приймач Марконі запозичив у Попова, але удосконалив його, додавши ряд елементів, що покращують якість сигналу та відстань прийому. 2 липня 1897 року Марконі став першою людиною, яка отримала патент на радіо. Подальший розвиток подій був класичним для російського винахідницького середовища.

А. З. Попова, у Санкт-Петербурзі пристрій Попова стало першим у світі радіоприймачем, здатним розрізняти сигнали за тривалістю. Він використав когерер Лоджа і додав поляризоване телеграфне реле, яке було підсилювачем постійного струму.

120 років тому, 24 березня 1896 року, російський вчений Олександр Попов на закритому засіданні Російського фізико-хімічного товариства в Петербурзі вперше у світі здійснив передачу радіотелеграм.