13 квітня 1941 року місто (згідно з БСЕ, що налічувало на той час 6100 жителів) спорожніло, всі будівлі були перенесені або зруйновані. Було перекрито отвір греблі. Води приток Волги-Шексни та Мологи затопили 700 населених пунктів.

Ось і в нашій країні є своя Атлантида. Це місто Молога, який був затоплений під час будівництва греблі на річці Волзі. Стародавній Місто з храмами та церквами було принесено в жертву індустріалізації. Усі його мешканці були змушені назавжди залишити рідні місця, а храми та церкви пішли під воду.

Пішли в небуття 408 колгоспів, загинули 224 школи та 46 сільських лікарень. Постраждали і міста, що збереглися, у яких вода змила частину території – Углич, Калязін, Мишкін, Брейтово, Пошехоннє, Весьєгонськ. Розмито старовинні цвинтарі, щороку вода виносить на берег кістки предків мологжан.

Переселення мешканців Мологи розпочалося навесні 1937 року та тривало чотири роки. 13 квітня 1941 року Місто, що налічує на той час 6100 жителів, спорожнів, всі споруди були перенесені або зруйновані. Було перекрито отвір греблі. Води приток Волги – Шексни та Мологи затопили 700 населених пунктів.