Перші зв'язкові тексти датуються кінцем IX століття нашої ери, вони написані на старослов'янською мовою, заснованому на діалекті слов'ян Салонік у Грецькій Македонії та є частиною християнізації слов'ян Кирилом та Мефодієм та їх послідовниками.
Предком всіх мов східнослов'янської групи вважається давньоруська мова, що існував до XIII-XIV століть (окремі дослідники дотримуються теорії, що давньоруська мова був письмово-літературним, а формування східнослов'янських мов пов'язано з розпадом праслов'янського мови). XIV-XV ст. н. е.
Прамірової мова – гіпотетичний предок всіх існуючих у світі мов, стародавній мова, від якого походять всі сучасні живі мови та мовні сім'ї, а також відомі мертві мови, подібно до того, як широко визнана праіндоєвропейська мова, реконструйований лінгвістами, є пращуром усіх індоєвропейських …
Священний мова – «лошн койдеш» – це мова, на якому Творець говорив з Адамом, і люди на ньому говорили аж до Вавилонського стовпотворіння. На факт використання, згідно з Торою, давньоєврейського мови першими людьми вказує і Писання, де виявляється гра слів, яка не перекладається іншими мовами.