І лише через 120 років після Кирила та Мефодія глаголиця та кирилиця прийдуть на Русь разом із хрещенням Володимира Святого 988 року. Кирила стане офіційною мовою. Її літери та звуки наповнять побутову мову, випікаючи церковнослов'янську мову Русі на основі грецького алфавіту.Sep 12, 2022

"В часи Київської Русі писали церковнослов'янською мовою, А от розмовний дуже відрізнявся від нього. Говорили староукраїнською, яка за звучанням, до речі, була досить близька до сучасної української літературної мови", – каже Корнієнко.

Епоху XII-XVI століть прийнято називати питомим періодом або (за позначенням радянської марксистської історіографії) феодальною роздробленістю. Рубежом розпаду вважається 1132 – рік смерті останнього могутнього київського князя Мстислава Великого.

Київська Русь Прикладом церковного мови на території східнослов'янських країн, які раніше входили до складу Київської Русі, був старослов'янським мова — південнослов'янська за походженням, а розмовною та частково літературною — давньоруська мова.