В ультралайтовій лові застосовуються як мофільні волосіні, так і плетені шнури. В останні роки все більшу популярність набирають флюорокарбонові волосіні, робочі характеристики яких суттєво відрізняються від звичних нейлонових лісок.
Діаметр – параметр, важливий у межах будь-якого способу лову та ultralight не виняток. Найчастіше для риболовлі в цьому стилі застосовуються плетінки завтовшки #0.2-0.5 одиниць по Японії, але це найголовніше.
Вимоги до плетінки для ультралайту більш суворі, ніж для медіуму, харда або просто лайта. Перше та основне – він повинен мати круглий перетин. Така плетінка менше парусить і легше сходить зі шпулі. Як показує практика, плоский шнур при лові на надлегкий спінінг втрачає на закиданні до 40% дальності.
Що для ультралайтника «велика риба»? Ну, це, мабуть, така риба при виведенні якої боїшся за цілісність снасті. У мене крупняк це щука чи судак за кілограм, язь та голавль за 700 грам, окунь понад півкілограма. Така риба приносить масу задоволення, в кров виливається величезна доза адреналіну.