У 1906 році британський геолог Річард Діксон Олдхем відкрив за допомогою зовнішнє хвилі стиснення. ядро Землі. У 1936 році датський геофізик, сейсмолог Інге Леманн відкрила внутрішнє ядро Землі на основі вивчення поширення сейсмічних хвиль від землетрусів у південній частині Тихого океану.

Про його існування стало відомо з заломлення та відображення поздовжніх сейсмічних хвиль. Сейсмічні дослідження свідчать, що у внутрішньому ядрі фіксується анізотропія швидкостей сейсмічних хвиль: швидкість поширення поздовжніх хвиль на 3-4 % більше вздовж полярної осі, ніж у екваторіальному плані.

Гольдшмідт у 1922 році припустив, що ядро утворилося шляхом гравітаційної диференціації первинної Землі під час її зростання чи пізніше. Альтернативну гіпотезу, що залізне ядро виникло ще у протопланетній хмарі, розвивали німецький вчений А. Ейкен (1944), американський вчений Е.

Уявлення про внутрішнє будову Землі ґрунтуються на топографічних, батиметричних та гравіметричних даних, спостереженнях гірських порід в оголеннях, зразках, піднятих на поверхню з великих глибин внаслідок вулканічної активності, аналізі сейсмічних хвиль, що проходять крізь Землю, та експериментах …