Якщо вірити легенді, то вперше бородинський хліб спекли черниці жіночого монастиря, який заснований на місці Бородінської битви. Саме звідси й пішла назва – «бородинський». Що ж до сучасного бородинського хліба, його рецепт був спеціально розроблений 1933 року Московським трестом по хлебопечению.

Сучасна рецептура бородинського хліба була розроблена 1933 року Московським трестом хлібопечення; згідно з цією рецептурою одним з інгредієнтів хліба був коріандр.

Бородінський хліб
Країна походженняРосія
Медіафайли на Вікіскладі

Так що навіть чорний як дьоготь (через чорне борошно та просмаженого червоного солоду) ваговий бородинський хліб вважався "напівбілим" хлібом! Цікаво. Навряд чи в народі так вважали, що це суто пекарська класифікація. Бородінський хліб відноситься до нечисленної групи заварних сортів житнього хліба.

Бородінський хліб містить такі цінні речовини, як вітаміни групи А, В, Е та РР, тіамін, магній, калій, фосфор, кальцій, натрій, залізо, незамінні амінокислоти, клітковину, білки та ферменти. Клітковина очищає кишечник, виводячи з організму шлаки та токсини.