Усі типи рогів є похідними шкіри. У більшості копитних роги виробляються за рахунок діяльності епідермісу, як і нігті, пазурі, волосся.. У сімейства Полорогі (Bovidae) ріг є кістковим стрижнем, одягненим роговим чохлом. Наростання рогової речовини відбувається знизу від основи.
Це спричинено нахилом голови вперед та усуненням навантаження від хребта до м'язів голови. Через це зростають кістки в сухожиллях та зв'язках. В результаті у людей прямо над шиєю виникає невелика опуклість або ріг.
У телят-самців оленя благородного зачатку рогів помітні з вересня, але їхнє інтенсивне зростання починається з березня – квітня, до вересня – жовтня роги-«Шпильки» або з одним відгалуженням відростають до 30-60 см і окостеніють. Другі роги з надочниковим та середнім відростками розвиваються на третьому році життя.
Зріст рогів починається на початку сезону, навесні. Коли роги ще молоді, вони м'які, вкриті гарматою і пронизані сіткою кровоносних судин. Потім відбувається своєрідна линяння, коли з рогів сходить пушок. У міру зростання кровоносних судин стає все менше, кісткова тканина твердіє, перетворюючи роги у грізну зброю.