Команда на сміх формується в корі головного мозку – за участю лобової та скроневої часток. Скронева частка відповідає за інстинктивну поведінку, за розпізнавання. Таким чином, можна дійти невтішного висновку: фізіологія сміху — це одночасна нерозривна злагоджена робота всього мозку, яку неможливо розділити.1 Apr 2021

За даними сучасних етологічних досліджень, сміх, мабуть, виник у спільних предків людини та людиноподібних мавп понад 10 млн років тому. У цій роботі показано, що вокалізація при сміху, викликаному лоскотом у дитинчат мавп, набагато більше схожа на людську, ніж вважали раніше.

Нервовий смішок виникає в незручній ситуації: за його допомогою людина намагається вийти зі скрути, зняти напругу. У той же час сміх може бути знущальним чи загрозливим, служити для глузування з співрозмовника. Причини, з яких сміються людизмінюються з віком.

Нейрофізіологія встановила, що сміх пов'язаний з активацією префронтальної вентромедіальної кори мозку, яка виробляє ендорфіни. В актвації сміху беруть участь частини лімбічної системи. Ця система відповідає також за емоції та допомагає з функціями, необхідними для виживання людей.