Цей обряд свята є своєрідною традицію родючості та пов'язаний з ідеєю відродження через жертвопринесення та смерть; а також плодоносних сил природи та оновлення її життєвої сили.Mar 11, 2013

Традиція спалювати опудало Масляної теж давня. За старих часів це божество називали Мареною. В одних регіонах ляльку закопували в землю, в інших — розривали на частини та розкидали по полю. Іноді Марену або Масляну зображував людина, яке «похорон» були суто символічними.

Масляна – Стародавнє слов'янське свято, що прийшло до нас з язичницької культури і збереглося після прийняття християнства. Церква увімкнула Масляну у число своїх свят, назвавши його Сирним, або М'ясопустним тижнем, оскільки Масляна припадає на тиждень, що передує Великому посту.

На місці розпалювали багаття, а потім під пісні та танці опудало спалювали. Для чого це робили? Все просто: Масляна схоже на птаха Фенікс: відродження через смерть, нове може з'явитися лише на уламках старого. У палаюче багаття кидали старі речі, сміття, зношений одяг.