Слово лазня з'явилося у слов'янській групі мов приблизно XI столітті за даними етимологічного словника Семенова. Вважається, що слово це запозичене з латині. Латиною воно звучить «бальнеум» (balneum) і має значення ванна. Але латиною це слово прийшло з грецької мови.May 1, 2020

Лазня в російській печі Після топки з пода печі забирається зола і насипається солома. Жар згрібається в куток печі. Після цього можна митися, залізши в піч і навіть обережно паритися віником, щоб не натягати на себе сажі. Ймовірно, звідси походить українська та білоруська назва лазні – Баня.

Перші «цивілізовані» лазні з'явилися у римлян, хоча самі вони перейняли їх, швидше за все, як і багато іншого – в етрусків. Саме римляни поширили традиції парного митися по всій своїй величезній імперії – від Британії до Єгипту. Римські лазні – це нагріта підлога, багато води, пари та мозаїки.

balneum/balineum < ін. -грец. βᾰλᾰνεῖον) — приміщення, обладнане для миття людини з одночасною дією води та гарячого повітря (у турецьких та римських лазнях) або води та пари (у російській та фінській) лазні). Часто в це поняття вкладається весь комплекс дій, здійснюваних людиною лазні або пов'язаних із нею.