Термін «година» вперше з'явився в грецькою мовою у другій половині IV століття до зв. е. Клавдій Птолемей, який жив у ІІ столітті н. е.., офіційно ввів поділ доби на 24 години.

Хто вигадав годину Стародавні греки були першими, хто запровадив саме поняття години. До цього існували Ори – богині пори року. Вони відали природним порядком речей у природі, поділяючись на певні часові відрізки. Кількість Ор варіювалася в залежності від того, яке джерело інформації використовувалося.

Використання шестидесятникової системи числення для виміру часу придумано в Шумері приблизно 2000 до н. е. У Стародавньому Єгипті добу ділили на два 12-годинні періоди, використовуючи великі обеліски для стеження за Сонцем. Можливо вперше, там був придуманий водяний годинник.

Є й інша версія: перші у світі наручні годинник були створені у 1810 році французьким майстром швейцарського походження Авраамом-Луї Бреге для Кароліни Мюрат, королеви Неаполя та сестри імператора Наполеона. Це були годинник у корпусі витягнутої форми із сріблястим циферблатом, покажчиком місячних фаз і навіть термометром.